Skip to content

Zatrucie tlenkiem wegla ze wzgledu na „bloto bogdanki”

7 miesięcy ago

466 words

Błotniarstwo to motorsport terenowy, w którym kierowcy poruszają się pojazdami po błotnistym dole lub torze. Immobilizacja tych pojazdów występuje często i może powodować zatkanie się rur wydechowych za pomocą błota. Późniejsze przenikanie tlenku węgla w kabinie stwarza ryzyko poważnych skutków toksycznych. Zagrożenia związane z grzęzowaniem błota zostały ostatnio podkreślone przez śmierć Shaina Gandee, członka obsady serialu MTV Buckwild1. Zgłaszamy dwa incydenty, z których każdy dotyczy dwóch osób, w których poważne zatrucie tlenkiem węgla wystąpiło w wyniku zbombardowania błota.
W pierwszym incydencie, 18-letni kierowca i 16-letnia pasażerka zostali przeniesieni do ośrodka referencyjnego trzeciego stopnia po utracie przytomności podczas błotnistego bagna. Po przybyciu na oddział ratunkowy, ich stężenia karboksyhemoglobiny wynosiły odpowiednio 18,5% i 14,0%. Obydwie otrzymywały 90-minutowe sesje leczenia tlenem hipe rbarycznym polegające na podawaniu czystego tlenu przy 2,8 atm przez 30 minut, a następnie bezpośrednio przez 2,0 atm czystego tlenu przez dodatkowe 60 minut. Obaj pacjenci odrzucili dalszą terapię. (Planowany protokół obejmuje trzy sesje: po pierwsze, hiperbaryczny tlen podaje się przy 2,8 atm przez 30 minut, następnie bezpośrednio przez 2,0 atm przez 60 minut, pacjenci otrzymają 360-minutową przerwę W drugiej i trzeciej sesji pacjenci otrzymują 2,0 atm tlenu hiperbarycznego przez 90 minut, z 360-minutową przerwą między sesjami).
W drugim zdarzeniu dwóch pacjentów płci męskiej, w wieku 16 i 19 lat, zostało przeniesionych do trzeciego ośrodka referencyjnego po utracie przytomności na tylnym siedzeniu pojazdu podczas błotniaka. 16-letni pacjent z cukrzycą otrzymał resuscytację krążeniowo-oddechową na słabe impulsy i bradykardię. Szybko odzyskał przytomność, ale pozostał ospały i stwierdził, że ma niewyraźne widzenie. 19-letni pacjen t, który był zdrowy, również był ospały i stwierdził całkowitą utratę wzroku. Ich poziomy karboksyhemoglobiny wynosiły 39,6% i 47,5%, odpowiednio. Obaj pacjenci ukończyli wszystkie trzy sesje leczenia opisane w protokole. Całkowite ustąpienie wszystkich objawów.
Błotne mogą powodować ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Klinicyści powinni zwiększyć swoje podejrzenia o zatrucie tlenkiem węgla podczas oceniania pacjentów z niewyjaśnionymi objawami, którzy niedawno uczestniczyli w tej czynności. Chociaż nie ma dostępnych danych wspomagających, uzasadnione jest oczekiwanie, że maksymalizacja wentylacji w kabinie pasażerskiej poprzez utrzymywanie otwartych okien przez cały czas i używanie przenośnych detektorów tlenku węgla może zmniejszyć narażenie i zapobiec efektom toksycznym.
Nathan B. Menke, MD, Ph.D.
Katherine Fitzpatrick, MD
Michael J. Lynch, MD
University of Pittsburgh, Pittsburgh, PA
Andrew M. King, MD
Wayne State University School of Medicine, Detroit, MI
org
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego listu na stronie.
Odniesienie1. Gwiazda Buckwild , Shain Gandee, znaleziona martwa. CNN. kwietnia 2013 r. (www.cnn.com/2013/04/01/showbiz/buckwild-star-death).

Materiał uzupełniający
(2) [przypisy: ezetymib, ezetymib do włosów, zanim nadejdzie noc cda ]

0 thoughts on “Zatrucie tlenkiem wegla ze wzgledu na „bloto bogdanki””

Powiązane tematy z artykułem: cennik rezonansu magnetycznego ezetymib zanim nadejdzie noc cda