Skip to content

Kliniczna opieka nad dwoma pacjentami z chorobą wirusową Ebola w Stanach Zjednoczonych

2 miesiące ago

744 words

Afryka Zachodnia przeżywa obecnie największy wybuch epidemii eboli (EVD) w historii. Dwóch pacjentów z EVD zostało przeniesionych z Liberii do naszego szpitala w Stanach Zjednoczonych w celu dalszej opieki. Malaria została również zdiagnozowana u jednego pacjenta, który był leczony z tego powodu na wczesnym etapie EVD. Obydwaj pacjenci mieli znaczną utratę objętości wewnątrznaczyniowej i wyraźne nieprawidłowości elektrolitowe. Podjęliśmy agresywne środki wspomagające nawodnienie (zazwyczaj 3 do 5 litrów płynów dożylnych dziennie na początku opieki) i korektę elektrolitów. Gdy stan pacjentów poprawił się klinicznie, obserwowano jednoczesny spadek ilości wirusa wykrywanego w osoczu.
Wprowadzenie
Największy wybuch EVD w historii rozpoczął się w grudniu 2013 r. W Gwinei, kraju w Afryce Zachodniej.1 Pod koniec marca Liberia zgłosiła siedem przypadków. Pod koniec maja epidemia rozprzestrzeniła się na Sierra Leone. Według stanu na dzień 5 listopada 2014 r. Odnotowano łącznie 13 042 przypadków EVD (w tym 4818 zgonów) w sześciu krajach w Afryce Zachodniej (Gwinea, Sierra Leone, Liberia, Mali, Nigeria i Senegal), Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii .2
EVD powoduje niespecyficzną chorobę przebiegającą z gorączką związaną z bólem mięśniowym, z progresją do objawów żołądkowo-jelitowych (ból brzucha, nudności, wymioty i biegunka). W drugim tygodniu choroby mogą rozwinąć się objawy krwotoczne i posocznica.3-5 Śmiertelność z EVD historycznie wynosiła od 40 do 88% .3,4,6-8 Obecny wybuch przypisuje się Zairowi ebolawirusowi (EBOV). Zagregowany wskaźnik śmiertelności związany z EBOV wynosi 78%, czyli jest wyższy niż w przypadku innych gatunków wirusa Ebola. 4, 4, 9 Tutaj przeglądamy przebieg kliniczny dwóch amerykańskich pracowników służby zdrowia, którzy zarabiali EVD w Liberii i zostali przeniesieni do Szpital Uniwersytecki Emory do dalszego zarządzania.
Opisy przypadków
Pacjent
Pierwszym pacjentem był 33-letni lekarz, który pracował w Liberii od października 2013 r., W którym to czasie pozostawał zdrowy, przyjmując codzienną terapię skojarzoną z atowakwonem i proguanilem w ramach profilaktyki malarii. W kwietniu 2014 r. On i jego zespół założyli oddział opieki EVD w Monrowii, a pacjenci z potwierdzonym EVD zaczęli przybywać do tego ośrodka w dniu 11 czerwca 2014 r. 23 lipca 2014 r. Obudził się z uczuciem gorączki i zmęczenia; jego temperatura w jamie ustnej wynosiła 37,8 ° C. Poinformował o swoich objawach kolegów i pozostał w domu. Wyniki dwóch szybkich testów diagnostycznych w kierunku malarii (Diagnostyka standardowa) były ujemne. Rozpoczął empiryczne leczenie malarii za pomocą artemeteru i lumefantryny. Później tego samego dnia temperatura jego jamy ustnej wynosiła 38,6 ° C i pojawiły się mdłości. Przebadano go pod kątem malarii za pomocą szybkiego testu diagnostycznego i żółtej febry, gorączki Lassa i EBOV za pomocą półilościowych testów odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy (RT-PCR) w czasie rzeczywistym, z których wszystkie przeprowadzono w Narodowym Laboratorium Referencyjnym Liberii. Wyniki wszystkich testów były ujemne.
W miarę kontynuowania jego gorączki podawano dożylnie roztwór Ringera z mleczanem i empiryczne antybiotyki. W czwartym dniu choroby powtórzone badania krwi na malarię, żółtą febrę, gorączkę Lassa i EBOV wykazały pozytywne wyniki dla EBOV. W dniu 6 na jego ramionach i klatce piersiowej rozwinęła się wysypka policzkowa, której gorączka wzrosła do 40,3 ° C, a on miał coraz większe złe samopoczucie. Powstawały również bóle brzucha i obfita biegunka. Wysypka postępowała do grudkowo-plamkowej wysypki pokrywającej jego ciało od nóg do twarzy. Miał także epizod melena i otrzymał jednostkę pełnej krwi. W dniu 7 miał krwawe wymioty i otrzymał kolejną porcję pełnej krwi. Później, tego samego dnia, otrzymał jednostkę pełnej krwi rekonwalescencji od pacjenta, który wyzdrowiał z EBOV. Jednak jego stan się pogarszał. W przypadku gorączki i bóle mięśni otrzymał g acetaminofenu co 6 godzin. Nawadniał ustnie z Tangiem i Gatorade, pomimo utrzymującej się anoreksji. W dniu 9 otrzymał dożylną dawkę ZMapp, eksperymentalnego koktajlu trzech monoklonalnych przeciwciał specyficznych dla glikoproteiny EBOV (Mapp Biopharmaceutical i LeafBio). Zespół medyczny, który się nim opiekował, zgłosił poprawę parametrów życiowych i czujności w ciągu 8 godzin po infuzji koktajlu z przeciwciałami monoklonalnymi. Ponadto zasięg wysypki zmniejszył się, a pacjent poinformował, że jego poziom energii wzrósł do tego stopnia, że był w stanie chodzić.
Rycina 1. Rycina 1. Wartości laboratoryjne nad przebiegiem choroby wywołanej wirusem eboli (EVD) u pacjentów i 2. Przedstawiono zmiany w wartościach laboratoryjnych podczas hospitalizacji u Pacjenta (Panel A) i Pacjenta 2 (Panel B) po przeniesieniu do Szpital Uniwersytecki Emory z Liberii
[patrz też: kajaki allegro, hematopoeza, ezetymib ]

0 thoughts on “Kliniczna opieka nad dwoma pacjentami z chorobą wirusową Ebola w Stanach Zjednoczonych”

Powiązane tematy z artykułem: ezetymib hematopoeza kajaki allegro