Skip to content

Wymiana ubezpieczeń zdrowotnych – Robienie rynków pracy cd

5 miesięcy ago

596 words

Niedawna analiza szwajcarskiego ubezpieczenia zdrowotnego ujawniła zjawisko bezwładności ze względu na liczbę . 2 W zależności od kantonu, w którym mieszkali, szwajcarscy konsumenci mieli do wyboru 30 do 75 planów zdrowotnych, wszystkie spełniające obowiązkowe standardy zasięgu. Informacje o planach, w tym o kwotach premii, zostały szeroko udostępnione. W takich okolicznościach można oczekiwać częstych zmian i silnej konkurencji cenowej. Zamiast tego osoby, którym zaproponowano więcej alternatyw, rzadziej zmieniały plany. Rezultatem była większa zmienność cen na rynkach oferujących więcej możliwości wyboru. Implikacją jest to, że kiedy zestawy do wyboru stają się bardzo duże, ludzie zostawiają więcej pieniędzy na stole – prawdopodobnie dlatego, że obfitość alternatyw je przytłacza lub uniemożliwia im uzyskanie wystarczającej ilości informacji na temat alternatywnego planu, który skłoniłby ich do zmiany. Bezwładność spowodowana liczbami wzmacnia status quo status quo 3, który wynika z tendencji ludzi do trzymania się wcześniejszych wyborów, nawet gdy zmieniły się warunki rynkowe, takie jak cena i jakość lub kiedy został na nich nałożony pierwszy wybór . Takie uprzedzenia dotykają prywatne rynki ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych: osoby o tym samym statusie zdrowotnym i profilu demograficznym dokonują różnych wyborów, w zależności od tego, czy mają plan z przeszłości.4 Tendencja do uprzedzeń jest reakcją konsumentów na różnice cen i jakości w ubezpieczeniach zdrowotnych. . Ubezpieczyciele, posiadający klientów w niewoli i jedynie skromne perspektywy kradzieży od innych, konkurują jedynie słabo.
Konsumenci borykający się ze złożonymi, niepewnymi i wynikającymi z nich wyborami mogą również polegać na prostych zasadach. Analiza odbiorców Medicare wybierających PDP sugeruje, że stosowali oni takie zasady na ich szkodę5 – na przykład, poprzez przeważenie wyższych nakładów i lekceważenie całkowitych spodziewanych kosztów z kieszeni. W rezultacie wielu wybrało plan, który był bardziej kosztowny i nie oferował żadnych korzyści pod względem cech i jakości.
Doświadczenia te sugerują, że wymiany powinny być tak skonstruowane, aby sprzyjały skutecznym wyborom konsumentów, a tym samym skutecznym rezultatom, poprzez dostarczanie przyjaznych konsumentom informacji na temat zasięgu, kosztów i jakości różnych planów. Jak na ironię, jednym ze sposobów na zwiększenie szansy na świadome wybory jest ograniczenie liczby opcji. Plany następnie konkurują pod względem ceny, jakości lub obu, aby je uwzględnić. Wymaganie planów oferowania identycznych funkcji promowałoby konkurencję i ułatwiło podejmowanie decyzji, ale ograniczało wybór. Kompromis pomiędzy tymi celami powinien być dokładnie rozważany przez urzędników, którzy ustanawiają przepisy, projektują i obsługują wymianę.
Większość ludzi rozumie plany zdrowotne oparte na anegdotycznych informacjach od znajomych i krewnych. Ogromne ilości informacji są tracone. Wymiana powinna umożliwiać konsumentom dzielenie się doświadczeniami z planami (podobnie jak w przypadku serwisu TripAdvisor w hotelach), być może przy użyciu metod internetowych do agregowania ocen. Konsumenci mogliby wtedy uczyć się w sposób hurtowy i skutecznie koncentrować się na kosztach, jakości i zasięgu. Wybory zostaną poprawione. Konkurencja zostanie wzmocniona. W rezultacie ceny byłyby niższe, a jakość wyższa.
Finansowanie i ujawnianie informacji
dr Frank donosi o posiadaniu kapitału w WellPoint. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0906246) został opublikowany 22 lipca 2009 r. O godz.
Author Affiliations
Z Harvard Medical School, Boston (RGF); i Harvard Kennedy School, Harvard University (RJZ) oraz National Bureau of Economic Research (RGF, RJZ) – oba w Cambridge, MA.

[podobne: kajaki allegro, wniosek o przymusowe leczenie, olx owczarki niemieckie ]

0 thoughts on “Wymiana ubezpieczeń zdrowotnych – Robienie rynków pracy cd”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zamykanie naczynek warszawa[…]

Powiązane tematy z artykułem: kajaki allegro olx owczarki niemieckie wniosek o przymusowe leczenie