Skip to content

Wymiana ubezpieczeń zdrowotnych – Robienie rynków pracy ad

2 miesiące ago

535 words

Konsumenci otrzymują informacje i niektóre narzędzia (internetowe programy porównawcze i podsumowania planów), aby pomóc im w ocenie wyborów. Mimo to konsumenci mają do czynienia z wieloma planami, z których każdy zawiera liczne postanowienia. W obliczu zbyt wielu opcji, które różnią się subtelnymi, ale prawdopodobnie ważnymi sposobami, konsumenci zwykle po prostu trzymają się swojego obecnego wyboru lub podążają za przykładem znajomego lub krewnego. Minimalna, mediana i maksymalna miesięczna składka na Medicare na receptę – plany narkotykowe w hrabstwie Middlesex w stanie Massachusetts. Rozważ przykład starszego obywatela na przedmieściach Bostonu, który szuka Medicare PDP. Wykres pokazuje wahania cen w obrębie jednego powiatu. Konsument może wybrać spośród 47 PDP, z których 23 mają ocenę jakości co najmniej 3,5 gwiazdek na 5 i są klasyfikowane jako identyczne lub aktuarialnie równoważne ze standardowym planem Części D. W związku z tym zakres oferowany przez te plany jest podobny. Najdroższy z 23 planów pobiera opłatę wyższą niż 2,4 razy niż najtańszy plan. Prawdopodobnie ludzie, którzy wybierają droższe plany, nie są świadomi o wiele mniej kosztownych alternatyw oferujących podobny produkt. Konkurencja cenowa nie działa.
Chociaż ich podstawy są takie same, 23 plany mogą się różnić w zależności od leków na ich recepturach, współczynników podziału kosztów dla konkretnych leków, zasad regulujących wykorzystanie (np. Zasady uprzedniej autoryzacji), możliwości wysyłkowych, jakości obsługi klienta oraz lokalizację aptek kontraktowych. Różnice te raczej nie tłumaczą dużych różnic cenowych, ale komplikują wybór konsumentów.
Teraz zastanów się, co robią duże pracodawcy. Wyznaczają one kwalifikowane plany zdrowotne i ograniczają zakres wyborów na podstawie negocjacji dotyczących premii, projektowania świadczeń, jakości, usług wsparcia dla członków i innych funkcji. Pracownicy mają zwykle możliwość wyboru od trzech do sześciu planów zdrowotnych różniących się ceną i innymi ważnymi wymiarami; są one dostarczane z informacjami o tych różnicach i często oferuje się pomoc w dokonywaniu selekcji. Zgodnie z naszą wiedzą, nie ma praktycznie żadnych skarg na negocjacje pracodawców dotyczące składek, wstępnej kontroli i ograniczania dostępnych wyborów.
Czy giełdy powinny odgrywać równie aktywną rolę w kształtowaniu i zarządzaniu rynkiem ubezpieczeń zdrowotnych, aby kierować ludzi do odpowiednich planów, zwiększać konkurencję, a przez to poprawić jakość i obniżyć cenę. Kilka dekad temu konwencjonalna mądrość w ekonomii polegała na tym, że jednostki mogły dokonywać skutecznych wyborów na rynkach, nawet jeśli opcje były liczne i skomplikowane. Rozległe badania nad ekonomią behawioralną podważają to przekonanie. W wielu okolicznościach, szczególnie w przypadku niepewności i wysokich stawek, konsumenci mają problem z podejmowaniem dobrych decyzji. Zakup ubezpieczeń zdrowotnych stanowi właśnie takie wyzwanie. Stąd potencjalne korzyści wymiany.
Projekt wymiany powinien uwzględniać lekcje z ekonomii behawioralnej. Po pierwsze, uważaj na wybór przeciążenia. Ponieważ ludzie mają do czynienia z coraz większą liczbą podobnych wyborów związanych z planem opieki zdrowotnej, ich skłonność do zamiany planów na obniżenie składek raczej nie wzrośnie i może faktycznie spaść – konsument może być bardziej skłonny do przejścia z planu spośród 6 niż z planu wśród 23
[podobne: laserowe usuwanie zylakow, hematopoeza, zawał krezki ]

0 thoughts on “Wymiana ubezpieczeń zdrowotnych – Robienie rynków pracy ad”

Powiązane tematy z artykułem: hematopoeza laserowe usuwanie zylakow zawał krezki