Skip to content

Ubóstwo, bogactwo i dostęp do szczepionek przeciwko grypie pandemicznej cd

7 miesięcy ago

341 words

Będzie to wymagało zbiorowego zaangażowania i działania każdego z nas, aby temu zapobiec. Zasady dotyczące globalnego przydzielania szczepionek pandemicznych
1. Globalna społeczność powinna podjąć kroki w celu ochrony wszystkich populacji, w tym tych, które nie mają zasobów, aby się chronić.
2. Szczepienia powinny być rozpatrywane w kontekście kompleksowej gotowości na wypadek pandemii i wysiłków reagowania we wszystkich krajach.
3. Kraje rozwinięte i producenci szczepionek powinni pilnie uzgodnić mechanizm zapewniający dostęp do szczepionek przez kraje rozwijające się.
4. Producenci szczepionek przeciwko grypie powinni określić strategie, takie jak ustalanie cen i darowizny, aby szczepionka przeciwko pandemii była bardziej dostępna dla krajów rozwijających się.
5. Szczepionki pandemiczne przydzielane krajom rozwijającym się powinny stać się dostępne w tym samym czasie, co szczepionki dla krajów rozwiniętych.
6. Globalna społeczność powinna uzyskać dane, które pomogą osiągnąć konsensus w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności adiuwantów, i należy dołożyć starań, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie tej i innych strategii oszczędzających dawkę.
7. Wszystkie kraje uzyskujące szczepionkę pandemiczną powinny zapewnić mechanizmy zapewniające szczepionkę swoim populacjom, aby zagwarantować, że ten rzadki zasób nie zostanie zmarnowany, a darczyńcy powinni być przygotowani na zapewnienie zasobów i pomocy technicznej, aby pomóc krajom wzmocnić te mechanizmy.
8. Światowa Organizacja Zdrowia ma wyjątkową pozycję do kierowania globalną odpowiedzią na wirusa pandemicznego i powinna wspierać rządy i przemysł w ich wysiłkach na rzecz wdrożenia tych zasad.
Ze strony internetowej dotyczącej zapalenia płuc i grypy Fundacji Billa i Melindy Gates (www.gatesfoundation.org/topics/Pages/pneumonia-flu.aspx).
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Yamada donosi o posiadaniu kapitału w GlaxoSmithKline. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0906972) został opublikowany 12 sierpnia 2009 r. O godz.
Author Affiliations
Z Globalnego Programu Zdrowia, Bill i Melinda Gates Foundation, Seattle.

Artykuły cytowane (16)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: tabela pomiarów ciśnienia tętniczego, otwór winslowa, ile czeka się na sanatorium z nfz ]

0 thoughts on “Ubóstwo, bogactwo i dostęp do szczepionek przeciwko grypie pandemicznej cd”

Powiązane tematy z artykułem: ile czeka się na sanatorium z nfz otwór winslowa tabela pomiarów ciśnienia tętniczego